Tanyer Sönmezer/ CEO, Management Centre Türkiye

Akılcı organizasyonlar yaratmak

Tanyer Sönmezer mesleğini hiç yapmamış bir ODTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. Bir MBA ve bir Pazarlama Yüksek Lisansı üzerine HARVARD BUSINESS SCHOOL’da” Yönetim Kurullarının Etkin Yönetimi”, OXFORD LEADERSHIP INSTITUTE’de “Liderlik“, MIT’de “İnovasyon” ve STANFORD’da “Değişim Yönetimi” üzerine okusa da, hayatı LUNAPARK’ta çalışırken öğrenmiş bir DANIŞMAN’dır. Yönetici, aşçı, sihirbaz, pilot, fotoğrafçı, konferans konuşmacısı rollerini saymazsak sevdikleri için sıradan bir KAHRAMAN olmayı tercih eder.

Sönmezer, Management Centre Türkiye (MCT) Grubu’nun CEO’sudur. ‘’Yöneticinin Sırt Çantası’’ ve ‘’Yöneticinin Beslenme Çantası’’ kitaplarıyla en çok satanlar listesinde yer aldı.

Sercan Çelebi/ Oy ve Ötesi Kurucu Ortak ve Başkan

Kalıp ve siloların ötesinde yapıcı ilişkiler oluştumak

Yale Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden en yüksek onur derecesi ile mezun olan Sercan Çelebi, iş hayatına ABD’de McKinsey & Company’de İş Analisti olarak başlamıştır. İzmir’de Zorkun Tarım İşletmelerinde yatırım ve üretim deneyiminin ardından İstanbul McKinsey & Company’de müdürlük, MetCap Enerji Yatırımları’nda İş Geliştirme Direktörlüğü, Terra Danışmanlık’ta Yönetici Ortak, Stüdyo Şirketler Grubu’nda Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır.

2013 yılında, 7 Haziran genel seçimlerinde, seçim günü şeffaflık ve hukukun üstünlüğünü sağlamak için Türkiye'de 46 ilde 50.000'in üzerinde gönüllünün seferber olduğu Türkiye'nin ilk ve tek sivil yerel seçim gözlemciliği örgütü Oy ve Ötesi’ni kurmuş halen başkanlığını yapmaktadır. 

An Coppens/ Chief Game Changer, Gamification Nation Ltd.

Öğrenen ve gelişen bir kültürü yaşatmak

An Coppens, çevrimiçi öğrenme programları tabanlı oyunlaştırma tasarım hizmetleri sunan Gamification Nation Ltd.’de Baş Game Changer olarak görev yapmaktadır.

Dublin City University’den Uluslararası Pazarlama ve Diller alanında lisans diplomasına (onur derecesi) ve Birleşik Krallık'taki Open University Business School’dan Yüksek Lisans diplomasına sahiptir. Engagement Alliance'tan oyunlaştırma master sertifikası bulunmaktadır. 2015 yılında, dünya genelindeki Oyunlaştırma Guruları puan tablosunda 6 numarada yer almıştır.


Coppens, ödüllü bir iş koçu, öğrenme ve gelişim uzmanı, yazar ve konuşmacıdır. www.gamificationnation.com'da oyunlaştırma üzerine yazan verimli bir blogger’dır.
‘Leading the Boss in the Mirror’ın yazarıdır. İkinci kitabı “Attracting IT Graduates to Your Business”, üçüncü kitabı ise “Gamification in Business”dır. 

Steve Chapman/ Öğretim Görevlisi, Örgütsel Değişim, Yaratıcılık ve İnovasyon, Ashridge Business School veMetanoia Institute

Öğrenen ve gelişen bir kültür yaşatmak

Steve Chapman, bağımsız danışman, konuşmacı, yazar ve koç olmadan önce 20 yıl özel şirketlerde çalışan Chapman, son olarak köklü, küresel bir şirkette Liderlik ve Örgütsel Gelişim Müdürü olarak görev yaptı.

Chapman, Örgütsel Değişim alanında yüksek lisans eğitimi aldığı Ashridge Business School’da misafir öğretim görevlisi olarak örgütsel değişim, yaratıcılık ve inovasyon alanlarında dersler veriyor. Aynı zamanda Metanoia Institute Gestalt Informed Organisation Development Master programında misafir öğretim görevlisi olarak rol alıyor. Prestijli NTL Organisation Development Programme mezunu olan Chapman, ayrıca üst düzey yöneticiler için bire bir "Yaratıcı Macera" yaratma konusunda uzman bir koç.

Bireysel ve kurumsal yaratıcılık üzerine ‘’Can Scorpions Smoke? Creative Adventures in the Corporate World’’ adlı bir kitap kaleme almıştır.

Robert Poynton/ Yazar, The Do Book

Kalıp ve siloların ötesinde yapıcı ilişkiler oluşturmak

Robert Poynton, Oxford’da Psikoloji ve Felsefe eğitimi aldıktan sonra Londra, Madrid ve Buenos Aires’te reklamcılık sektöründe çalıştı. Arjantin’de, küresel bir danışmanlık şirketinin kurulmasına yardım ederek Yıldız Savaşları, Wired Magazine ve GM’nin elektrikli arabası EV1'in piyasaya sürülmesi gibi ilginç projeler üzerinde çalıştı.

İspanya’ya taşındığında karmaşadan ve ondan kaynaklanan doğaçlamadan çok etkilenen Poynton’un bu deneyimi işletme ve kurumlarda (Nike, Disney ve Intel gibi) doğaçlama tiyatronun fikir ve yaklaşımlarını kullanan diğer bir küçük danışmanlık şirketi olan On Your Feet'in kurulmasına ön ayak oldu. Bu konuda iki kitap yazdı: ‘’Do Improvise’’ ve ‘’Everything's an Offer’’.

2002’den bu yana öğretim görevlisi olduğu University of Oxford Said Business School’da, liderlik eğitiminde deneysel yöntemler (doğaçlama da dahil) kullanıyor. Ayrıca Oxford’da Praxis Forum Research Centre’nin biçimlenmesi ve yürütülmesine de yardımcı oluyor. 

Christine Porath/ Doçent, McDonough School of Business, Georgetown University

İşgücü trendleri ile şirket stratejisine yön vermek

Doktorasını almadan önce, önde gelen bir spor yönetim ve pazarlama şirketi olan International Management Group’ta (IMG) çalışan Christine Porath, doktorasını Chapel Hill'deki University of North Carolina Kenan-Flagler Business School’dan almıştır. Ekonomi lisans diplomasını Phi Beta Kappa College of the Holy Cross’dan alan Porath, Georgetown University McDonough School of Business’da doçent olarak görev yapmaktadır.

‘’The Cost of Bad Behavior’’ adlı kitabın yazarlarından biri olan Porath; Georgetown’da üst düzey yöneticileri hedefleyen programların yanı sıra Panasonic, Booz Allen Hamilton, Prudential, Nextel, Telvent, Alion ve Medifast'te eğitim vermiştir. Ayrıca Harvard University, Eğitimde Yenilikler Laboratuvarı (LILA) programı dahilinde üst düzey eğitim yetkililerine ders vermiştir. 

Steven D'Souza/ Program Direktörü, Financial Times ve IE Business School Corporate Learning Alliance

Analitik data ve metrikleri kullanarak akılcı kararlar vermek

Dünyaca tanınan bir eğitimci, danışman, yazar ve konuşmacı olan Steven D’Souza, Harvard Kennedy School ve London Business School gibi kurumlarda eğitim vermiştir. IE Business School’da Doçentlik yapan D’Souza, Chigaco Booth GSB ve Brown University ortaklığında IE programlarında eğitim vermiştir.

D’Souza 30 yaşına bile gelmeden bir yatırım bankasında başkan yardımcısı olmuştur.
‘’Made in Britain’’ (Patrick Clarke ile) ve ‘’Brilliant Networking’’in yanı sıra Charted Management Institute’un 2015’te ‘’Yılın Yönetim ve Liderlik Kitabı’’ ödülünü alan ‘’Not Knowing’’ (Diana Renner ile) kitaplarını yazmıştır. 

Yves Morieux/ Kıdemli Ortak ve Genel Müdür, The Boston Consulting Group

Akılcı Organizasyonlar yaratmak

Yüksek Lisans’ını Paris Institute of Political Science’da Karar Analizi ve Örgütsel Sosyoloji konusunda, doktorasını ise University of Strathclyde’da Endüstriyel Pazarlama alanında yapan Yves Morieux, BCG’ye 1995 yılında Paris ofisinde katılmış, ardından 2012'de Mumbai ofisine geçmiştir. Hâlihazırda Washington D.C. ofisinde görev yapmaktadır.

Bir BCG Araştırmacısı olan Morieux, aynı zamanda BCG’nin yeni karmaşıklık yönetimi yaklaşımını (Smart Simplicity©) geliştirdiği Institute for Organization’ın (IfO) da direktörüdür.


500’ü aşkın kuruluşa danışmanlık yapmış. Bu fikirlerini ‘’Six Simple Rules of Smart Simplicity (Akıllı Yalınlığın Altı Basit Kuralı)’’ yaklaşımıyla pratiğe döken Morieux, CEO’lara çığır açan yenilikleri başarılı şekilde yönetmek gibi en kritik süreçlerde yardımcı olmuştur.
MCT Danışmanlık A.Ş ve Eventus Organizasyon Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenen her türlü organizasyondaki sunum ve demeçler, şirketimiz görüş ve politikası ile ilgili olmayıp, tamamen konuşmacıların kişisel bilgi ve görüşlerini yansıtmaktadır.
Ayr˝ca, bu kodu ba˛taki etiketinin hemen sonras˝na yap˝˛t˝r˝n: